Term 3 Junior Clubs

Junior Clubs for Term Three

Led By

club

Location

Time/Link

Monday Sue/Maria

Wild Life

2S

1:45 – 2:30
http://doodle.com/yzte4mgg2s5287d3

Mr Edward Nichol

Science Investigation

5E

1:45 – 2:30
http://doodle.com/y3dvca2p9edk8zkg

Ms Laporte

Cross stitch

4L

1:45 – 2:30
http://doodle.com/iwv2ni7kbyri45he

Sister Bernadette

Catechism

4K

1:45 – 2:30
Returning  students

Ms Sonya

Seven Tiles

Junior Playground

1:45 – 2:30
http://doodle.com/u4crknpvng5vsvng

Ms Matthews

Creative Arts

5M

1:45 – 2:30
http://doodle.com/7v5i2y8te5quv5ni

Mr Kidwell

Table Tennis

Junior playground

1:45 – 2:30
http://doodle.com/4iimfmfr59hrx6mw

Ms Lina

Net Ball

Junior Playground

1:45 – 2:30
http://doodle.com/tb4dhkpfui2vhbqd

Mr wirtz

Creole festival Activities

6M

1:45 – 2:30
http://doodle.com/nui8sdi8szcyksa4

Mrs Patel

Fun with maths

6MA

1:45 – 2:30
http://doodle.com/v2wa9vp3r2ap2zz9

Mr Scott

Mind Craft

e.Library

1:45 – 2:30
http://doodle.com/aptypigyxxqgxten

Rebecca A

French Games/Quiz

French Room

1:45 – 2:30
http://doodle.com/dr5h3m6hz23zh9wr

Mr Gouzigou

Foot Ball

Mont Fleuri Field

2:00– 3:00
http://doodle.com/ds3u8ezba8e97rwm

Led By

club

Location

Time

Tuesday

Ms. Mary/Ms Daniella

Gardening

EC Mini Garden

1:45 – 2:30
http://doodle.com/yfy248px42n7263i

Ms Ansell

Gymnastic

EC Hall

1:45 – 2:30
http://doodle.com/k95m7gdi9uqi7fzy

Ms Lorna

Flower Making

2S

1:45 – 2:30
http://doodle.com/gcy6huskvkh439f6

Sister Bernadette

Catechism

6M

1:45 – 2:30
Returning Students

Ms Suzanne

Library

Library

1:45 – 2:30
http://doodle.com/b3s4rh4u5xdr7bne

Ms Jasmin

Traditional dance

3J

1:45 – 2:30
http://doodle.com/dciichuz3n4wqx5b

Ms Mary Ann

Visual Art

6MA

1:45 – 2:30
http://doodle.com/pupftvrakh5c5qaz

Ms  Rebecca M

Chess

4L

1:45 – 2:30
http://doodle.com/wt2dwrdkqikdudws

Miss Lina

Basket Ball

Playground/Exile club

1:45 – 2:30
http://doodle.com/eenihvmtye44dxzg

Ms Angel

Comic Cartoon

4k

1:45 – 2:30
http://doodle.com/5rmxzy6ve2dwybqz

Days Led By clubs Location Time
Wednesday Ms Jackie/Ms Maria Drawing 5E 1:45 – 2:30
http://doodle.com/gxhy7mq4srkwhffc
Ms Beki Art and Craft 3B 1:45 – 2:30
http://doodle.com/37ihuptt5vrqheaw
Ms Anna Ice Skating  ( 5-6) Victoria 2:00-3:00
http://doodle.com/g5h6xwsgfyvc3mug
Sister Bernardette Catechism 4L 1:45 – 2:30
Returning Students
Ms Lina Volley Ball Playground 1:45 – 2:30 http://doodle.com/prvzyncwvrn3779i
Ms Brigitte French DELF (5-6) French Room 1:45 – 2:30
http://doodle.com/zy5cx2gy4kpfac5x
Ms Jinny Puzzle Club 3J 1:45 – 2:30 http://doodle.com/hgkwb2f55gq5wenf
Ms Gaetane Crossword 5M 1:45 – 2:30 http://doodle.com/ahy2axndxf2tyts2
Thursday Mr Gouzigou Foot Ball Mt Fleuri Field 2:00-3:00
http://doodle.com/ds3u8ezba8e97rwm
Sister Bernadette Catechism 6M 1:45 – 2:30
Returning Students
Friday Ms. Lina Athletics Stadium

2:00-3:00
http://doodle.com/3pngqxh2qqrcv4np

Mr J. Faure Karate Roche Caiman

2:00-3:00
http://doodle.com/qf3p4qyx33dkhhrq

Ms Anna Ice Skating Victoria 2:00-3:00
http://doodle.com/pfaev9y8xc3emuti
Ms Glynis Under water Sport Beau Vallon 2:00-4:00
http://doodle.com/7k8fakbxdp6tndss

http://doodle.com/zbiatddqtzp5ig2y

http://doodle.com/ikmv8yx6apgc2nr6

http://doodle.com/yhret5w3vxayhda4

 http://doodle.com/hyhzyftkbryzxzgv

 

 

 

Built with HTML5 and CSS3 I Copyright © 2017 for International School Seychelles
UA-33982132-2