Term 1 Junior Clubs Sept 2015

Led By

Club Location Years Time/Link
Monday Mr Gouzigou Football Playing Field All 2:00-3:00
http://doodle.com/poll/ypafffy8spxxzx5c
Ms. Suzanne Library Library All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/unpv4s6s7qr8b9c9
Ms. Laporte Cross Stich 4K All 1:45 – 2:30

http://doodle.com/poll/smrnix8eduzwayfg

Mr Wirtz Creole Festival Main Hall All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/gmyw84xatxrvzgws
Ms. Sonya Cricket Playground All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/xg9wsg3dhadsdvrs
Ms. Sue/Maria Wildlife 2S All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/i9fhfmpyxzhmbqhd
Mr Nicholls Science Investigation 6E All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/2mwsrapxtsq4wf2b
Ms.Mathews Creative Arts 5M All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/z727twt5p3iiin8q
Ms Rebecca A French Story Telling FJ Room Year 3-6 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/rtmx44uuzch8sq8n
Mrs Patel Fun with maths 5N All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/cxrzpry7ctb4nwam
Sylvie/Jourdanne Board Games Rec2 R All 1:45-2:30
http://doodle.com/poll/7yrd734uyfxa83um
Gaetanne/Annalisa Project Lego 3B All 1:45-2:30
http://doodle.com/poll/tby99da7uvgge9yt
  Mr. Kidwell Table Tennis Playground All 1:45-2:30
http://doodle.com/poll/i4d5y9ut2fs2x2du 
Tuesday Ms. Sue Ansell Gymnastic EC Hall All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/adm8ebq4a9v562eh
Ms. Lorna Flower Making 2L All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/wba53pxy78ardnz2
M. Daphne Traditional Dance 3J All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/nn3nr2cfs57y369z
Mr W.Weider Golf – SCR500 p/term Reef Golf Club 7-16years 3:00-5:00
http://doodle.com/poll/7mkw5ua7x7nn9zcw
Ms Mary Gardening
http://doodle.com/poll/6drfh54ryxtd5bmw
Ms. Nikki ICT elibrary Year 5-6 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/3qigx5y6u65nzesd
Wednesday Ms. Nibourette D/Technology 5N All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/q3xkhm8mtmfuyqa7
Ms. Jackie/ Maria Drawing All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/k5nibngmhns3hns9
Mrs Tennege Art Collage To be confirmed Year 3-5 2:00-3:00
http://doodle.com/poll/cg8x35u6pq9eywae
Ms. Virginie ICT elibrary Year 3-5 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/4wxstpgtk2322scq
Ms Corrine Puzzle 6M All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/rk4sk68ihmfr3nyt
Ms.Brigitte DELF French Room Year 5-6 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/khfdh29axeyy2arr
Ms. Marie Art 3B All 1:45 – 2:30
http://doodle.com/poll/pe5q8rafkbpezt5p
Mr Tim Mini Tennis Playground All http://doodle.com/poll/dq37pigrtpw6ty6e
 
Thursday Mr Gouzigou Football Playing Field All 2:00-3:00
  http://doodle.com/poll/ypafffy8spxxzx5c
Mr Robin Yoga School All 1:45-2:30
http://doodle.com/poll/8zxcaqzht5nuwh2m
Friday Mr Tim Tennis Roche Caiman ALL 3:00-4:00
http://doodle.com/poll/d3qnz2i6r8vmtsss
  Mr Faure Karate EC Hall All 2:00-3:00
http://doodle.com/poll/fmkfgs3ztaapc6ye
Glynis Underwater Sports Beau Vallon Berjaya All 2:00-4:30
http://doodle.com/poll/hmuna8pbwuwv9rrk

 

Built with HTML5 and CSS3 I Copyright © 2017 for International School Seychelles
UA-33982132-2